Bukiety okolicznościowe z roślin i kwiatów żywych, suszonych, sztucznych na każdą okazję. Możliwość modyfikacji koloru i formy. Każdy bukiet dostarczamy osobiście. Rośliny żywe dostarczamy tylko na terenie Warszawa i okolice. 

Bukiety

 Bukiet kwiatów ze słonecznikami. Bukiet kwiatów ze słonecznikami.
Producent: Miło Mi
Cena: 259,20 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet autorski z Bzem Bukiet autorski z Bzem
Producent: Miło Mi
Cena: 855,36 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet dla Mamy Bukiet dla Mamy
Producent: Miło Mi
Cena: 712,80 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet Energetyczne Szparagi Bukiet Energetyczne Szparagi
Producent: Miło Mi
Cena: 1 425,60 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet jubileuszowy z czerwonych róż Bukiet jubileuszowy z czerwonych róż
Producent: Miło Mi
Cena: 1 008,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet kwiatów  w kryzie z piór Bukiet kwiatów w kryzie z piór
Producent: Miło Mi
Cena: 331,20 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet kwiatów mieszanych - Pink Bukiet kwiatów mieszanych - Pink
Producent: Miło Mi
Cena: 415,80 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet letnich kwiatów - Kolorowy Bukiet letnich kwiatów - Kolorowy
Producent: Miło Mi
Cena: 360,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet mieszany z lewkonią. Bukiet mieszany z lewkonią.
Producent: Miło Mi
Cena: 415,80 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet okolicznościowy - Zaręczynowy Bukiet okolicznościowy - Zaręczynowy
Producent: Miło Mi
Cena: 1 140,48 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet okolicznościowy Autorski Bukiet okolicznościowy Autorski
Producent: Miło Mi
Cena: 330,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet okolicznościowy morelowy Bukiet okolicznościowy morelowy
Producent: Miło Mi
Cena: 594,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet okolicznościowy w gazecie Bukiet okolicznościowy w gazecie
Producent: Miło Mi
Cena: 792,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet w księżycowej kryzie Bukiet w księżycowej kryzie
Producent: Miło Mi
Cena: 461,89 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet z kwiatów mieszany - Miły Bukiet z kwiatów mieszany - Miły
Producent: Miło Mi
Cena: 403,20 zł
szt.
zobacz więcej
Bukiet z niebieskim goździkiem Bukiet z niebieskim goździkiem
Producent: Miło Mi
Cena: 388,80 zł
szt.
zobacz więcej

Jakie kwiaty wybrać do bukietu?.

Dobór odpowiednich kwiatów to jedno z kluczowych zadań.

Każdy kwiat i jego kolor oznacza, coś innego np. kolor żółty oznacza uznanie, podziw, szacunek. Kolor zielony to nadzieja a czerwony to miłość. Następną ważną rzeczą zwłaszcza w chłodniejsze dni jest opakowanie kwiatów. Kwiaty nie tolerują gwałtownych zmian temperatury i są bardzo wrażliwe na przeciągi.

Z kwiaciarni zawsze należy je wynosić najlepiej w papierowym opakowaniu. Odpowiednie postępowanie z kwiatami po przyniesieniu do domu zapewni nam długie cieszenie oczu ich pięknem. Najważniejsze to zapewnić kwiatom świeżą wodę w czystym wazonie. Naczynie do kwiatów dobrze jest wcześniej umyć detergentem z dodatkiem Chloru na przykład Domestosem. Wodę w kwiatach najeży wymieniać każdego dnia a najrzadziej co dwa dni. Róża potrzebuje dużo wody w wazonie, a goździki niewielką jej ilość. Zapytaj koniecznie w kwiaciarni ile wody powinieneś wlać do wazonu.

Bezwzględnie po każdym wyjęciu roślin z wody należy je podciąć najlepiej pod kątem, ta reguła dotyczy również kwiatów przyniesionych do domu z kwiaciarni. Po minucie bez wody rośliną zatykają się kanaliki, którymi czerpią wodę. Dobrą praktyką jest również stosowanie odżywek do kwiatów wsypywanych bezpośrednio do wody. Nasza kwiaciarnia zawsze taką dodaje przy zakupie kwiatów.

Kwiaty polne z grubymi łodygami takie jak na przykład Słonecznik czy Bez należy wcześniej zaparzyć. Jak to zrobić? Już odpowiadam: Zagotuj wodę - Wlej ją do naczynia - Podetnij roślinę pod kątem - Wstaw ja do gorącej wody na około minute aż przestana być widoczne bąbelki. Potem możesz roślinę umieścić w wazonie. Taki zabieg należy stosować, gdy chcemy, żeby kwiaty długo zachowały turgor. Reasumując, Zawsze pytaj florysty w kwiaciarni co masz zrobić z kwiatami po przyniesieniu do domu. 

Jaki bukiet wybrać?

Taki jaki nam się podoba, a tak naprawdę podobać ma się przede wszystkim obdarowanej osobie. Podczas wybierania bukietu trzeba się zastanowić czy okazja, na jaką kupujemy bukiet jest bardziej, czy mniej wyjątkową, bo na przykład idąc na imieniny żony naszego przyjaciela, nie wypada dać 50 długich czerwonych róż. Co pomyśli o nas przyjaciel a co dopiero jego żona. Nasze zamiary mogą być po prostu źle zrozumiane. Ważna jest też bardzo kolorystyka kwiatów, zwłaszcza dla Azjatów wiec, jeśli wybieramy się do kogoś, z innego państwa to sprawdźmy, czy kolor kwiatów ma znaczenie w danym kraju i czy na przykład białe kwiaty używane są tylko podczas pogrzebu lub bukiet z piwonii dajemy osobie, której chcemy powiedzieć, że jej nie lubimy. 

Bukiet okolicznościowy wiązany w ręku. 

To najczęściej wykonywany bukiet w kwiaciarni, na tak zwanym poczekaniu, kiedy florysta musi wykonać wiązankę w miarę możliwości w krótkim czasie. Taki bukiet wymaga odpowiedniego dobrania kwiatów i roślin. Ważne jest, żeby łodygi były pozbawione liści, wtedy bukiet będzie dłużej dobrze wyglądał. Może składać się z jednego lub wielu gatunków kwiatów i roślin. Kwiaty ułożone mogą być w dwóch technikach. 

Paralel.

Charakteryzują równolegle ułożone łodygi. Bukiet układa się od jednego pączka kwiatowego, dokładając wokół niego następne kwiaty czy rośliny. 

Bukiet spiralny.

Ma formę okrągłą i ma skrętolegle ułożone łodygi. 

Biedermeier.

To często wybierany styl bukietu, charakterystyczne dla niego jest to, że rośliny i kwiaty ściśle przylegają do siebie i są zgrupowane w kształt okręgu. Taki bukiet może mieć różne formy: Płaski jak talerz, Kula, Kopuła, Owalny, Maczuga.

Kopuła. 

To obfity w rośliny i kwiaty bukiet okolicznościowy z kwiatami skierowanymi ku górze tworzącymi kształt podobny do kopuły Może być bardziej lub miej wypukły. Najczęściej wykończony jest roślinami, kryzą lub papierem okalającymi kwiaty.

Kula.

To bukiet przypominający kształtem kule, trudny i dość skomplikowany, wymagający od florysty manualnych zdolności w układaniu kwiatów. Kwiaty musza buc odpowiednio skracane, aby stworzyły kształt kuli.

Płaski.

W formie talerza bardzo dekoracyjny i przykuwający uwagę. Kwiaty w takim bukiecie ułożone są od środka, najkrótsze w środku a najdłuższe na zewnątrz. Można zastosować różnego rodzaju kryzy.

Maczuga - to bukiet okolicznościowy w kształcie maczugi, okazały i zawsze duży, bardzo reprezentacyjny i doskonały na wszelkiego rodzaju podziękowania. Nasze studio florystyczne jest, blisko Uniwersytetu Warszawskiego i tego rodzaju bukiety wybierane, są przez studentów na podziękowanie dla Promotora. Takie bukiety powinny być w kryzie.

Owalny.

Jak wskazuje nazwa powinien, mieć formę asymetryczną, to duże pole do popisu dla florysty tai bukiet zawsze jest rozbudowany i składa się z wielu gatunków kwiatów. Zastosowanie wszelkiego rodzaju kryz ozdabia dodatkowo bukiet.

Bukiety okolicznościowe to podstawa działalności każdej kwiaciarni. Form i rodzajów jest bardzo dużo i nie sposób ich wszystkich opisać, mam nadzieje, że choć trochę udało mi się przybliżyć temat bukietu okolicznościowego. Wszystkie nasze bukiety wykonywane są w Studiu Florystycznym mieszczącym się w Warszawie w dzielnicy Białołęka przy ulicy Głębocka 115 lokal U-4 i każdy z nich można modyfikować. Bukiety okolicznościowe dostarczamy osobiście na terenie Warszawy i okolic.

Autor Adam Szczepański. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl