Ślubne wiązanki, butonierki, kompozycje, dekoracje kościoła, sali weselnej, samochodu.

Zajmiemy się kompleksową oprawą florystyczna Twojego Ślubu i Wesela.

Bukiety ślubne

Bukiet ślubny  z Irysów Bukiet ślubny z Irysów
Producent: Miło Mi
Cena:

648,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny  z Rogami Bukiet ślubny z Rogami
Producent: Miło Mi
Cena:

504,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny - Białe Kwiaty Bukiet ślubny - Białe Kwiaty
Producent: Miło Mi
Cena:

648,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny - Bliźniaki Bukiet ślubny - Bliźniaki
Producent: Miło Mi
Cena:

648,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny - Frezje Bukiet ślubny - Frezje
Producent: Miło Mi
Cena:

432,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny - Puder. Bukiet ślubny - Puder.
Producent: Miło Mi
Cena:

360,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny - White Bukiet ślubny - White
Producent: Miło Mi
Cena:

432,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny Rozeta Bukiet ślubny Rozeta
Producent: Miło Mi
Cena:

356,40 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny w kryzie Bukiet ślubny w kryzie
Producent: Miło Mi
Cena:

374,40 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny z Białej Gipsówki Bukiet ślubny z Białej Gipsówki
Producent: Miło Mi
Cena:

417,60 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny z Dali i Róż Bukiet ślubny z Dali i Róż
Producent: Miło Mi
Cena:

432,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny z eukaliptusem Bukiet ślubny z eukaliptusem
Producent: Miło Mi
Cena:

427,68 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny z Eustomą Bukiet ślubny z Eustomą
Producent: Miło Mi
Cena:

460,80 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny z Jeżynami Bukiet ślubny z Jeżynami
Producent: Miło Mi
Cena:

432,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bukiet ślubny z Sukulentem Bukiet ślubny z Sukulentem
Producent: Miło Mi
Cena:

360,00 zł

szt.
zobacz więcej

Organizacja ślubu to nie lada wyzwanie.

Trzeba zorganizować wiele rzeczy, zaczynając od terminu ślubu i wesela do podróży poślubnej.

W zorganizowaniu dekoracji pomogą nasi floryści.

Wiązanka ślubna, przystrojenie samochodu, kościoła czy sali weselnej.

Bukiet ślubny to dekoracja na szczególną okazję. Należy jej poświęcić wiele uwagi i nie należy tego zostawiać przypadkowi. W naszym sklepie internetowym Milo Mi Kwiaciarnia Białołęka Warszawa Głębocka 115 w kategorii bukiety ślubne, Mamy kilkadziesiąt propozycji wiązanki dla Panny Młodej. Gdyby jednak nic się nie udało wybrać to prosimy o skontaktowanie się z nami, na pewno pomożemy.

Bukiet ślubny musi zawsze być wyjątkowy i powinien być dopasowany do sukni Panny Młodej, dlatego prosimy, żeby przekazać nam jak najwięcej informacji na temat sukni i całej oprawy uroczystości weselnej. Można do nas przyjść osobiście, nasze Studio Florystyczne mieści się w Warszawie przy ulicy Solec 117. Nasi floryści są do państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 18 oraz w sobotę od 10 do 14. Jeżeli potrzebna jest konsultacja z naszym mistrzem florystycznym proszę się kontaktować kasia@milo-mi.pl lub telefonicznie 514-196-463.

Bukiety ślubne to temat rzeka i każdego roku zmienia się rodzaj, kolorystyka i forma wiązanki ślubnej, jedno się tylko nie zmienia nie sposób iść bez niej do ślubu.

Forma rodzaj bukietu ślubnego:

Biedermeier to okrągła wiązanka z charakterystyczną półkulą może mieć też formę płaską jak na przykład talerz, najczęściej z mieszanych kwiatów, które ciasno przylegają do siebie. Rozpoznać go można po okręgach to znaczy, że wokół środkowego pąka kwiatowego układane są mniejsze kwiaty. W każdym takim okręgu powinny się znaleźć kwiaty tego samego gatunku. To dosyć często wybierany bukiet na ślub ze względu na uniwersalne zastosowanie, jeśli chodzi o dopasowanie do sukni Panny Młodej, jej karnacji i figury. Takie bukiety też nie są ograniczone wielkością co jest dość istotną rzeczą. Bukiet ślubny Biedermeier zawsze jest okazały i dość duży.

Z bukietów ślubnych okrągłych wywodzi się dużo form:

Kamelia to wiązanka wymyślona w Anglii a jej nazwa pochodzi od nazwy kwiatu. To duży kwiat wykonany z ogromnej ilości płatków kwiatów, najlepsze efekty uzyskać można z płatków mieczyków, róż czy lilii.

Kula to bardziej interesującą i nowoczesna  forma wiązanki ślubnej klasycznejWykonać ją można na gąbce florystycznej suchej lub mokrej z klasycznym uchwytem do trzymania lub bez uchwytu do położenia na otwartej dłoni. Czasami taka wiązanka może być trzymana na szerokiej wstążce lub szafie.

Wiązanka ślubna w kształcie wieńca, wykonana jest najczęściej techniką owijania roślin na cienki drut florystyczny. Taką wiązankę ślubną Panna Młoda niesie w dłoni lub na prawym przedramieniu.

Berło to zazwyczaj bardzo ozdobna wiązanka ślubna z charakterystyczną wydłużoną rączką.

Berło może być w kształcie kuli, wrzeciona, stożka czy korony.

Wiązanka ślubna kaskadowa, odwrócona kropla. To ciekawa forma i ostatnio trochę zapomniana charakteryzuje rozbudowaną spływająca ku dołowi dużą ilością kwiatów i roślin. Ta wiązanka ślubna sprawia wrażenie bardzo uroczyste i podkreśla figurę kobiety, linia wiązanki harmonizuje z  linią bioder Panny Młodej. Idealna wiązanka do sukni z trenem i długim welonem. Jest wiele technik wykonania tej wiązanki na przykład w mikrofonie florystycznym, z naturalnymi łodygami lub nawijania kawałów roślin na cienki drucik.

Wiązanki ślubne wywodzące się z kropli mogą być, Girlandowe wykonane na przykład na sznurku tak jak girlanda, Róg obfitości, kwiaty i rośliny wypływają z rogu i tworzą kształt odwróconej kropli. 

Wiązanka Angielska to zwarta o charakterze dywanowym wiązanka ślubna, wykonana z drobnych gęsto ułożonych kwiatów i roślin tworzących dywan. Górna część wiązanki to kopuła, z której kwiaty i rośliny spływają ku dołowi. To dosyć ciężka wiązanka ślubna za to bardzo ciekawa i ozdobna.

Wodospad to wiązanka, która obfituje w kaskadowo i bezwładnie opadające rośliny i kwiaty. Wykonana jest na sznureczkach, drucikach czy cienkich linkach. To bardzo uroczyście wyglądającą Wiązanka ślubna.

Bukiet ślubny z suszem i piórami, ostatnio coraz bardziej modny i wybierany przez Panny Młode. Charakterystyką takich bukietów jest susz i pióra połączone z żywymi roślinami i kwiatami. Dzięki zastosowaniu suchych traw i roślin takie bukiety mają zazwyczaj nieregularną formę i są przestrzenne. Różnokolorowe suche rośliny i pióra pozwalają na osiągnięcie niepowtarzalnych form i kolorystyki. My tego rodzaju bukiety nazywamy hybrydowymi, dlatego że naprawdę nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o materiały, które można zastosować w takich wiązankach ślubnych. Wkopywaliśmy już wiązanki, w których łączyliśmy róże z trawa pampasową, piórami pawia i sukulentami.

Bukietów ślubnych jest jeszcze bardzo dużo rodzai i cały czas ich przybywa, nie sposób opisać ich wszystkich, bo powstałaby książka.

Podczas zamawiania bukietu ślubnego najważniejsza jest kolejność uważamy, że najpierw trzeba wybrać suknie ślubna o dopiero do niej dopasować wiązankę. Ważną rzeczą jest też ciężar wiązanki, niektóre są naprawdę ciężkie i trzeba to koniecznie wziąć pod uwagę. Jeśli trzeba nieść wiązankę kilkadziesiąt metrów to Panna Młoda może upuścić wiązankę, a tego raczej wolelibyśmy uniknąć. 

 Autor Adam Szczepański.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl