Kompozycje kwiatowe w koszach, doniczkach, naczyniach ceramicznych, plastikowych, szklanych, betonowych i innych. 

Kompozycje Kwiatowe

Kompozycja kwiatowa Ogień Kompozycja kwiatowa Ogień
Producent: Miło Mi
Cena:

498,96 zł

szt.
zobacz więcej
Kompozycja Walentynkowa  z róż - Miś Kompozycja Walentynkowa z róż - Miś
Producent: Miło Mi
Cena:

1 152,00 zł

szt.
zobacz więcej

Jaką kompozycję wybrać?

Kompozycja kwiatowa to jedno z najtrudniejszych i najłatwiejszych prac, jakie musi wykonać florysta. Wszystko zależy od złożoności projektu i skomplikowania pracy.

Kompozycje kwiatowe:

Można podzielić na proste, średnie i trudne. Te najbardziej skomplikowane można zobaczyć na pokazach florystycznych lub egzaminach Na Florystę i Mistrza Florystyki. Kompozycje kwiatowe to sztuka układania kwiatów kiedyś zwana bukieciarstwem, kwiaciarstwem obecnie florystyką.

Podczas tworzenia kompozycji ważne są kolory kwiatów i ich symbolika, trzeba powiedzieć Floryście, z jakich kwiatów ma być dekoracja. Szczególną uwagę należy zwrócić przy zamówieniach dla obcokrajowców zwłaszcza z Azji. W tamtych krajach symbolika kwiatów ma ogromne znaczenie. Łatwo popełnić błąd gdy, zamawiamy kwiaty dla obcokrajowca i na przykład w bukiecie urodzinowym użyjemy kwiatów pogrzebowych

Kompozycja z roślin i kwiatów do wazonu:  

Zwana często bukietem lub wiązanką kwiatów. To dość łatwe zadanie. Należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze roślin i kwiatów oraz o ułożeniu ich skrętolegle, żeby dobrze wyglądały w wazonie, z każdej strony podobnie i miały okrągły kształt. Dobrze wykonany bukiet powinien samodzielnie stać. Oznacza to również, że ma prawidłowo osadzony środek ciężkości i jest dobrze podcięty. Nie powinniśmy również zapominać o tzw. punkcie fokusowym w bukiecie. Ściąga nasz wzrok w jedno miejsce i sprawia, że nasza wiązanka nie jest nudna, ręcz intrygująca.

Kompozycja w doniczce:

Dość łatwa do wykonania i niezbyt czasochłonna. Ważne jest, żeby rośliny i kwiaty doniczkowe miały podobne zapotrzebowanie na wodę i warunki bytowania. Częstym błędem jest na przykład łączenie Sukulentów z Paprociami lub Bratkami.

Ważne jest również to żeby doniczka miała drenaż i przepuszczalne podłoże. Ziemia zawsze powinna być z nowego opakowania i dostosowana do roślin znajdujących się w kompozycji. Dobrze wykonana zgodnie ze sztuka kompozycja w doniczce, będzie długo cieszyła nasze oczy.

Kompozycja w skrzynce:

Balkonowa skrzynka to bardzo częsta dekoracja wykonywana wiosną. Ważne, żeby ze względu na przymrozki nie wieszać jej przed imieninami Zofii, czyli dopiero po 15 maja.

Najczęstsze kwiaty wykorzystywane w tego rodzaju dekoracjach to: Pelargonie, Surfinie, Begonie, Bratki, Narcyzy, Szałwia, Niecierpek, Nasturcja i oczywiście pięknie pachnąca Maciejka. Podczas zamawiania takiej kompozycji warto powiedzieć floryście, z której strony świata mamy balkon czy jest osłonięty od wiatru, czy ma zadaszenie i czy będzie wisieć, czy stać. Czym więcej informacji tym lepiej florysta zaplanuję dekoracje, żeby była trwała i odporna na warunki atmosferyczne.

Kompozycja w gąbce florystycznej Mokrej:

Tego rodzaju kompozycje są najczęściej wykonywane w naszym Studiu florystycznym.

Wybór i forma naczynia są nieograniczone, wazony, donice, kosze, skrzynki, miski florety, korsa czy inne. Gdy zamawiamy taką kompozycję, najeży powiedzieć, na jaka okazję dla kogo, w jakim wieku jest obdarowywana osoba lub jakie mamy upodobania, jeśli chodzi o kwiaty i kolory.

Dekoracje w gąbce są zawsze dużym i trudnym wyzwaniem, zamawiane są jako dekoracja kościoła czy sali weselnej, stroika na stół, kosza na Dzień matki, dekoracji biura i wielu innych okazji. Dobrze wykonana kompozycja w gąbce florystycznej Mokrej długo zachowuje świeżość roślin.

Kompozycja w gąbce florystycznej Suchej:

Gąbka sucha jest najczęściej wykorzystywana do kompozycji z roślin sztucznych i suszu.

Wybór roślin i kwiatów sztucznych jest ogromny i coraz lepszej jakości wyroby pojawiają się na naszym polskim rynku. Obecnie największą furorę robią kwiaty i rośliny tekstylne, polecane ze względu na naturalny wygląd. Dekorację z roślin i kwiatów sztucznych potrafią wyglądać dobrze  nawet przez kilka lat. Do biur, hoteli, restauracji, kawiarni czy innych obiektów użyteczności publicznej są idealnym rozwiązaniem.

Doskonale sprawdza się tez w dekoracjach funeralnych.

Podczas składania zamówienia na dekoracje z gąbki suchej warto zapytać florystę, jakiej gąbki używa, ma to kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o trwałość dekoracji. W naszym studio florystycznym używamy tylko i wyłącznie produktów marki Oasis.

Susz to też coraz częściej wykorzystywany materiał do dekoracji. Na Polskim rynku obecnie jest bardzo dużo produktów o wysokiej jakości. Susz to bardzo wdzięczny i ciekawy materiał do tworzenia niepowtarzalnych form i kolorów. Zapytaj swojego florystę.

Kompozycja hybrydowa:

Dekoracja mieszana z roślin i kwiatów żywych, sztucznych i suszu, a także owoców i warzyw. Coraz częściej klienci szukają oryginalnych kompozycji na przykład na urodziny.

Kompozycje hybrydowe to bardzo skomplikowane zadanie wymagające wiedzy nie tylko florystycznej, ale także znajomości botaniki.

Każda roślina potrzebuje innych warunków do życia, w związku z tym łączenie różnych roślin wymaga wnikliwej analizy. Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie to koniecznie przedstaw swój pomysł floryście, żeby dobrze skonfigurować taka kompozycje potrzeba dużo informacji szczegółowych. Nigdy nie zostawiaj takiej kompozycji przypadkowi, w tego rodzaju kompozycjach łatwo się rozczarować.

Dobry florysta powinien sam cię wypytać o szczegóły podczas składania zamówienia.

Dekorację hybrydowe są naprawdę bardzo ładne trwale i ciekawe.

Jeśli poświecisz czas i opowiesz floryście czego, oczekujesz to na pewno, nie będziesz rozczarowany.

Autor Adam Szczepański.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl