Dekoracje bożonarodzeniowe z roślin żywych, sztucznych i suszonych, w naczyniach różnego rodzaju: ceramika, plastik, metal, szkło, czy naturalne materiały.

Nasze kompozycje wykonujemy ręcznie w studiu florystycznym na Warszawskiej Białołęce.

Stroiki bożonarodzeniowe

Dekoracje świąteczne to bardzo dobre rozwiązanie na przyozdobienie mieszkania czy domu.

Wybór kompozycji na Święta Bożego Narodzenia, zawsze jest trudny i należy do niego odpowiednio się przygotować. W naszym Studiu florystycznym MiłoMi Kwiaciarnia Białołęka Warszawa Głębocka 115 lokal U-4  przygotowanie do tych świąt zaczynamy już w czerwcu.

Wynika to z tego, że różnego rodzaju komponenty w październiku już nie są osiągalne a co dopiero w Grudniu.

Dobrze jest zamówić kompozycję świąteczną co najmniej na dwa tygodnie wcześniej. Wtedy mamy gwarancje, że wszystko błędzie Ok.

Podczas składania zamówienia, powiedz dokładnie floryście czego oczekujesz od stroika.

Najważniejsze informacje to:

- Jakie lubimy kolory

- Jakie lubimy rośliny.

Jakie jest nasze mieszkanie, w jakim stylu, w jakiej kolorystyce, jakie mamy dodatki.

- Gdzie będzie stał nasz stroik.

Stroiki Bożonarodzeniowe nie mają ograniczeń, jeśli chodzi o formę i kolorystykę.

Spróbuje trochę przybliżyć temat.

Stroik na żywym podkładzie: Można go wykonać przy pomocy gałązek iglastych, w kształcie kola czy prostokąta. Gałązki trzeba połączyć ze sobą drutem florystycznym lub skleić. Następnie należy przymocować dodatki ważne, żeby do siebie pasowały, kolorystyką i kształtem. Najlepszymi gałązkami na stroiki Bożonarodzeniowe są gałązki Jodły Nobilis, bardzo długo zachowują świeży wygląd i nie odpadają.

Stroik z gałązek sztucznych: Można kupić gotowy podkład w hurtowni lub zamówić w kwiaciarni. Ozdoby mocujemy za pomocą kleju na gorąco. Uwaga na palce, żeby się nie poparzyć. Do wykonania takiego stroika trzeba mieć dość dużo zdolności manualnych. Najlepiej zlecić to floryście lub kupić Gotowy stroik.

Stroik w naczyniu: Najczęściej do takiego stroika trzeba użyć gąbki florystycznej suchej lub Mokrej, w zależności od materiału żywego lub sztucznego. Wykonanie takiego stroika jest dosyć trudne, gąbka florystyczna nie toleruje przymiarek to znaczy, że raz wbity materiał nie powinien być wyciągany z gąbki i wkładany ponownie. Dekoracja takiego stroika jest taka sama jak wyżej. Floryści wykonujący takie stroiki używają wielu technik zdobienia i każdy ma swoje ulubione.

Stroik w wazonie: To najprostszy sposób na dekorację świąteczną. Wystarczy pomysł i odpowiedni materiał florystyczny. Jak zwykle trzeba mieć troch zdolności manualnych i podstawowej wiedzy na temat roślin. Nie wszystko do siebie pasuje i ładne do ładnego niekoniecznie jest ładne. Zamawiając taki stroik należy pamiętać o wielkości, żeby nie przesądzić. Łączenie roślin żywych z suszem i roślinami sztucznymi, bardzo dobrze się sprawdza w tego typu dekoracjach.

Podłaźnice i inne wiszące cuda: To jeden z najtrudniejszych Strojków Bożonarodzeniowych.

Do wykonania Podłaźnicy potrzebny jest solidny wianek, który nie odkształci się podczas zawieszania. Można kupić gotowy wianek ze słomy i wzmocnić go na przykład grubym drutem. Następnie należy uwić wianek z gałązek najlepiej Nobilisa. Tak przygotowany wianek stanowi podstawę stroika wiszącego. Następnie trzeba rozmieścić odpowiednio sznurek, żeby dekoracja wisiała w jednym poziomie i dobrze wyglądała z dołu. Uwaga na ciężar stroika trzeba wziąć to pod uwagę, żeby nie wyrwał mocowania, na którym będzie zawieszony. Tego rodzaju stroiki Bożonarodzeniowe zawsze są trudne do zrobienia i wymagają dużo czasu i skupienia. Wykonywane są przez naszych florystów niezbyt chętnie, bo są po prostu niewygodne do pracy. Takie stroiki są zawsze ładne a ich wygląd wynagradza poświecenie. Podczas odbioru takiej dekoracji zwróć uwagę czy wianek się nie wygina.

Stroików bożonarodzeniowych jest bardzo dużo rodzai i nie sposób o wszystkich napisać.

Ważny bardzo jest dobór ozdób świątecznych i to one gwarantują to, że stroik będzie ładnie wyglądał.

Podczas zakupu dekoracji nie należy sugerować się ceną. Każdą ozdobę, która kupujemy należy wziąć do ręki i sprawdzić jej jakość, przestrzegam przed tanimi plastikowymi ozdobami z Chin.

Suszone owoce powinny być lśniące i nie powinny mieć zapachu z wyjątkiem cynamonu i anyżu.

Ciasteczka z masy solnej powinny wydawać specyficzny szeleszczący dźwięk.

Szyszki, żołędzie i inne skarby lasu nie mogą pachnieć grzybami i pleśnią.

Wstążki, tasiemki, sznureczki tylko naturalne.

Bombki są bardzo ważnym elementem każdego stroika Bożonarodzeniowego. Nasze studio florystyczne używa tylko i wyłącznie szklanych bombek i tylko ze sprawdzonych źródeł.

Przestrzegam przed bombkami z plastiku, gdyż najczęściej schodzi z nich farba i nigdy tak nie błyszczą, jak bombki szklane.

Stroiki bożonarodzeniowe kupisz w naszym sklepie internetowym lub w sklepie stacjonarnym na warszawskim Powiślu.

Każdy z naszych stroików można zmodyfikować, jak masz jakiś pomysł to daj nam znać i wtedy na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Ceny naszych dekoracji świątecznych zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą stroików bożonarodzeniowych.

Adam Szczepański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl