Świąteczne okrągłe dekoracje z roślin sztucznych, żywych, suszonych. 

Dodatki i kolorystyka wianków może być dowolna. Jeśli trzeba coś zmienić zadzwoń do nas.

Wianki bożonarodzeniowe

Wianek, stroik, kompozycja czy po prostu bukiet świąteczny.

Co wybrać, na co się zdecydować, to pytanie najczęściej sobie zadajemy, kiedy myślimy o nadchodzących świętach.

Odpowiedz - jest prosta idź do Kwiaciarni i poproś florystę lub skontaktuj się on-line.

Na pewno twoje obawy czy dobrze wybierzesz, zostaną rozwiązane.

Dom czy mieszkanie bez dekoracji świątecznych jest po prostu smutny. 

Wianek bożonarodzeniowy to dość skomplikowana dekoracja nie tylko na święta. Dobranie i zestawienie kolorów i dodatków zawsze jest czasochłonne i dość trudne.

Najważniejszy jest zawsze pomysł i miejsce, w którym ma wianek się znaleźć.

Wianki świąteczne mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów i ozdób.

Najczęściej bazę wianka stanowi ring wykonany ze słomy, do którego mocowane są gałązki lub inne dekoracje.

Nasza kwiaciarnia poleca do wyrobu wianka bożonarodzeniowego gałązki Jodły Nobilis. Ten gatunek jodły dobrze wygląda nawet przez kilka miesięcy i co ważne nie obsypuje się z gałązek.

Dobrze też sprawdza się Tuja, Sosna czarna i Wejmutka. Nie polecamy gałązek świerkowych, po prostu w wianku się nie sprawdzają. Podczas składania zamówienia koniecznie wypytaj florystę, z czego będzie zrobiony wianek.

Wianki bożonarodzeniowe robione są również na kształtach florystycznych z gąbki suchej lub mokrej w zależności od potrzeb.

Bazą wianka może być również drut florystyczny lub pędy na przykład winogrona.

Ozdoby świąteczne to temat rzeka: 

Bombki najlepiej wyglądają, gdy są zrobione tradycyjnie ze szkła, Polska słynie z produkcji bombek bożonarodzeniowych a wybór jest po prostu ogromny.

W wiankach rozmiar bombek ma duże znaczenie, nie mogą być zbyt duże, bo źle wyglądają. Dobry rozmiar to 0,1,2 większych nie polecam. Kolorystyka jest bardzo duża, choć najczęściej występującymi kolorami jest złoto, koral, opal, beż, biel, zieleń, niebieski, i oczywiście hit ostatniego sezonu Ferrari.

Szyszki korzenie, gałązki, żołędzie i inne skarby lasu powinny być odpowiednio spreparowane i zabezpieczone. Zbierane bezpośrednio w lesie nie nadają się do wykorzystania, bo po prostu mogą mieć grzyby czy inne paskudztwo niesprzyjające człowiekowi. Należy upewnić się, czy kwiaciarnia używa tych rzeczy ze sprawdzonego źródła i posiada certyfikaty bezpieczeństwa.

Susz używany do Wianków bożonarodzeniowych tez nie ma ograniczeń. W naszym studio florystycznym najczęściej używamy: Cynamonu, Cytryny, Pomarańczy, Mandarynek, Gwiazdek Anyżu, Pieprzu, Ziela Angielskiego, Goździków, Rozmaryny, Orzechów Włoskich, Migdałów, i innych bakalii. Oczywiście wszystkie te produkty kupujemy w wyspecjalizowanych hurtowniach.

Do wianków nadają się też owoce na przykład jabłuszka czy groszki, ważne, żeby były woskowane, takie są bezpieczne i zawsze dobrze się prezentują.

Kasztany czy jemioła oczywiście też się przydają.

Projektując wianek nie można zapomnieć o wszelkiego rodzaju dodatkach z tworzywa sztucznego,

Ważne, żeby te dodatki były odpowiedniej jakości i nie rozpadły się przed świętami.

Pierniczki ciasteczka cynamonowe i z masy solnej oraz inne słodycze, muszą być koniecznie zabezpieczone bezbarwnym lakierem, bo inaczej będą się rozpuszczać w ogrzewanym pomieszczeniu. 

Wszelkiego rodzaju wstążki czy kokardy powinny też być bardzo dobrej jakości i oczywiście naturalne najlepiej Jedwabne.

Wianki na drzwi można powiesić na wiele sposobów, my polecamy najprostsze rozwiązanie na wstążce przełożonej w narożnikach drzwi. Nadają się też haczyki do mocowania obrazów dostępne w każdym budowlanym Markecie.

Wianek bożonarodzeniowy to bardzo uniwersalna dekoracja, stołu, komody, regalu czy innego mebla.

Podczas zamawiania wianka trzeba koniecznie opowiedzieć floryście, z czego i w jakich kolorach ma być wykonany.

Jeśli chcesz mieć pewność czy dekoracja będzie pasować do pomieszczenia to powiedz, w jakich kolorach i w jakim stylu jest pomieszczenie, w którym będzie dekoracja.

Czym więcej podasz szczegółów floryście tym lepiej dekoracja będzie pasowała.

Wianki bożonarodzeniowe wykonywane w naszym studio florystycznym MiloMi Kwiaciarnia Białołęka Warszawa Głębocka 115 Dostarczamy osobiście na terenie Warszawy w cenie 20 PLN. Wybierz formę dostawy Dostawa W Warszawie podczas składania zamówienia.

W okolicach Warszawy koszt dostawy wianka bożonarodzeniowego to 100 PLN. Podczas składania zamówienia wybierz Okolice warszawy.

Wianki możemy też wysyłać kurierem, gdyż są odpowiednia zabezpieczone do transportu. Koszt wysyłki na terenie Polski to 20 PLN. Wybierz odpowiednią formę dostawy.

Niestety wianków nie możemy wysyłać do paczkomatów, mają zwykle ponad 38 centymetrów średnicy i nie kwalifikują się do gabarytu C.

Nasze wianki bożonarodzeniowe wysyłamy również do europy: Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Chorwacja, Słowenia, Grecja, Włochy, Szwajcaria, Austria, Francja Hiszpania, Belgia, Holandia, Anglia, Dania, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Portugalia, Łotwa, Litwa.

Jest również możliwość wysyłki do USA.

W formie dostawy należy wybrać odpowiednią dostawę EUROPA lub USA.

Zapraszamy do zakupów.

Autor Adam Szczepański.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl