Wielkanocne wianki wykonane ręcznie z roślin żywych, sztucznych, suszu i materiałów naturalnych. 

Wianki mogą być wieszane na drzwi lub jako dekoracja stołu czy komody.

Wianki wielkanocne.

Wianek wielkanocny - Jajeczko Wianek wielkanocny - Jajeczko
Producent: Miło Mi
Cena:

273,60 zł

szt.
zobacz więcej
Wianek wielkanocny - Staropolski Wianek wielkanocny - Staropolski
Producent: Miło Mi
Cena:

316,80 zł

szt.
zobacz więcej

Wianki wielkanocne wykonujemy na miejscu w MiloMi kwiaciarnia Białołęka Warszawa Głębocka 115.

Wszystkie wianki są unikatowe i nie ma dwóch identycznych, wykonywane są ręcznie i każdy do innego zamówienia.

Wykonywane są z najwyższej jakości półproduktów i tylko ze sprawdzonego źródła.

Współpracujemy ze specjalistycznymi hurtowniami na terenie całego kraju.

Każdy z wianków podlega kontroli jakości wykonania.

Jeżeli masz jakieś preferencje co do wyglądu wianka, skontaktuj się z nami.

Wykonujemy również wianki według projektu klienta.

Jak wybrać wianek wielkanocny?

Najważniejszy etap to określenie wielkości wianka wielkanocnego, jego kolorystyki oraz stylu.

Wianki wielkanocne wykonywane w naszym Studio Florystycznym, najczęściej mają średnicę od 30 do 50 centymetrów.

Taka wielkość zapewnia ładny wygląd na drzwiach i zachowuje proporcję.

Wianki wielkanocne na dekoracje stołu powinny mieć średnice około 30 centymetrów, większe po prostu przeszkadzają w ustawieniu naczyń i sztućców. Wianek na stole nie powinien zabierać więcej ja 30% szerokości stołu, warto więc przed zakupem wianka wielkanocnego sprawdzić jak szeroki mamy stół. Na stołach o długości przekraczającej 160 centymetrów, powinno położyć się dwa wianki. Zachowując te proporcje mamy pewność, że stół będzie się dobrze prezentował.

Wianek wielkanocny na drzwiach powinien mieć około 50 centymetrów średnicy, ponieważ większość drzwi wejściowych ma 90 centymetrów szerokości i wysokość około dwóch metrów.

Wianek powinien być zawieszony na wysokości minimum 160 centymetrów, na tej wysokości najlepiej się prezentuje. 

Do zawieszenia wianka nie potrzeba specjalnych zamocowań, wystarczy ozdobny sznurek lub wstążka  przełożona przez felc drzwi.

Wianki wielkanocne wieszane na ścianie wystarczy, że będą nam się podobać średnica nie jest tak ważna i w zasadzie pasować będzie każdy rozmiar wianka.

Z czego zrobić wianek wielkanocny?

Nasze studio florystyczne wykonuje wszystkie rodzaje wianków wielkanocnych i stosujemy bardzo dużo różnych technik florystycznych.

Najczęściej używamy jako podstawowego materiału słomy, z której robimy ring przy pomocy sznurka lub drutu florystycznego, następnie do takiego ringu bazowego mocujemy różne elementy dekoracyjne takie jak wiklina, pędy winogrona, korę, bazie, kwiaty, mech, skorupki jajek, piórka i wiele innych.

Ważne, aby elementy wianka wielkanocnego były dobrej jakości i ze sprawdzonego źródła, wiele skarbów leśnych jest pod ochrona i nie warto ich z lasu wynosić. Może nas spotkać niemiła niespodzianka, gdy zostaniemy złapani na takim procederze. Warto kupować te rzeczy w sklepach i kwiaciarniach. I pamiętaj o dowodzie zakupu w postaci paragonu.

Ozdoby takie jak jajka, pióra, susz, króliki, zajączki kaczuszki czy inne figurki, muszą być dobrej jakości i posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Uwaga na wyroby bez takich certyfikatów, zdarzają się bowiem ozdoby, które mogą być pomalowane toksycznymi farbami.

Czy można zrobić wianek wielkanocny z żywych roślin? Odpowiedz brzmi tak można.

Do wykonania takiego wianka potrzebny będzie specjalny ring z gąbki florystycznej.

Tego rodzaju kształtki florystyczne najlepiej zamówić w kwiaciarni, wtedy na pewno kupimy odpowiedni produkt i uzyskamy informacje jak należy go przygotować, żeby spełnił swoje zadanie.

Nasze studio florystyczne używa do tego typu wianków tylko i wyłącznie ringów firmy Oasis.

Wyroby tej firmy są bardzo dobrej jakości i jak na razie nigdy nas nie zawiodły. 

Najpierw najeży namoczyć ring w wodzie, a potem można przystąpić do komponowania dekoracji. Rośliny i kwiaty powinny być wcześniej odpowiednio przygotowane i zaimpregnowane, żeby długo zachowały turgor.

Wykonanie wianka wielkanocnego z roślin i kwiatów żywych to dość trudne i wymagające zadanie. Wybór roślin i kwiatów ma tu kluczowe znaczenie, a do tego gąbka florystyczna nie znosi przymiarek, więc najlepiej zlecić ta prace kwiaciarni.

Studio florystyczne na warszawskiej Białołęce przy ulicy Głębocka 115. Zawsze przygotowuje ofertę świąteczną co najmniej na dwa tygodnie przed Wielkanocą. W naszej ofercie jest zawsze kilkanaście propozycji wianków wielkanocnych. U nas nie ma obowiązku kupowania, więc jeśli potrzebujesz inspiracji czy informacji na temat wykonania wianka wielkanocnego. To przyjdź do nas na pewno chętnie pomożemy.

W naszym sklepie internetowym Miło Mi Kwiaciarnia Białołęka Warszawa Głębocka 115 w kategorii wianki wielkanocne jest dużo propozycji, to jednak tylko mały wycinek z tego, co nasze studio florystyczne wykonuje. Jeżeli oferta naszego sklepu jest niewystarczająca to prosimy o kontakt jesteśmy w stanie wykonać każde zamówienie. Wszystkie prace wykonywane w naszym studio nadzoruje Mistrz florystyki po Akademii Marioli Miklaszewskiej.

Zajmujemy się również dekoracjami świątecznymi w domu klienta.

Wykonujemy dekoracje świąteczne w Biurach, Restauracjach, Hotelach, Sklepach, Kawiarniach i innych obiektach użyteczności publicznej.

Można też u nas zamówić usługi funeralne takie jak posprzątanie i udekorowanie grobu na Święta Wielkanocne.

Posiadamy własny transport i każdą dekorację dostarczymy osobiście pod wskazany adres na terenie Warszawy i okolic.

 Adam Szczepański

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl